Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP-a u Delray Beachu

Četvrtfinale: Čilić - Gabašvili 6:2, 6:3. Bila je to Čilićeva 12 pobjeda u posljednjih 13 mečeva

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić plasirao se u polufinale Delray Beacha pobijedivši Tejmuraza Gabašvilija 6:2, 6:3. Najbolji hrvatski tenisač tako je stigao do svog trećeg uzastopnog polufinala, a omjer pobjeda i poraza u proteklih nekoliko tjedana sada iznosi 12-1.

Čilić je tako nešto lakše od očekivanog izborio plasman u polufinale, Gabašvili je previše griješio da bi mogao nešto više napraviti. Hrvatski tenisač stigao je do breaka rano u prvom setu i poveo je 3:1, a Gabašvili je servis ponovo izgubio kod 1:4. Iako je uspio jednom oduzeti početni udarac Čiliću, hrvatski tenisač je kod vodstva 5:2 uzvratio i trećim breakom u prvoj dionici.

Gabašvili je na otvaranju drugog seta imao dvije break lopte (15:40), ali Čilić je i to spasio i uskoro novim breakom poveo 2:0. Gabašvili se ipak vratio na 2:2, ali Čilić ubrzo spaja tri gema u nizu i tako rješava drugi set i meč.

Rezultati, četvrtfinale: Johnson – Lopez (6) 6:3, 6:2, Anderson (4) – Matosevic 6:7 (3), 6:3, 6:3, Čilić (7) – Gabašvili 6:2, 6:3, Isner (2) – Williams 4:6, 6:3, 6:2