KRAJ NASTUPA ODMAH NA STARTU

Marin Čilić poražen na startu turnira u Montpellieru

Hrvati neće po dobrom pamtiti ATP turnir u Montpellieru. Borna Ćorić poražen je u prvom kolu od Michaela Berrera, Marin Čilić pauzirao je na startu, ali je zato odmah u drugom kolu i on poražen.

Nijemci su bili kobni za Hrvate u Montpellieru. Prvo je poražen Borna Ćorić od veterana Michaela Berrera, a sada je izgubio i Marin Čilić i to od velike njemačke teniske nade Alexandera Zvereva.

Zverev je trenutno 85. igrač svijeta, a ukoliko se nastavi ovako razvijati, do kraja sezone zasigurno će i drastično popraviti ranking.

Čilić je upisao poraz uz dosta pogrešaka, nije bio raspoložen i Zverev je zaslužio prolaz. Marin je u oba seta imao break prednosti, ali po istom scenariju oba puta je vrlo brzo gubio svoj servis.
U prvom setu poveo je s 2:0 i odmah u sljedećem gemu pružio Zverevu priliku za povratak što je ovaj i iskoristio te na kraju slavio u 13. igri.
Drugi set donio je Marinu break kod 5:5, imao je servis za treći set, ali ponovno je Zverev uzvratio te izborio tie-break.
U oba tie-breaka Čilić je bio od početka u zaostatku, a Zverev je posebno dobro odradio onaj u drugom setu u kojem je slavio sa 7:1.

Tako Marin nastavlja sa lošim rezultatima na početku nove sezone što sigurno nije bilo u planu budući da je naš tenisač prošle godine propustio prva tri mjeseca sezone te sada ima priliku uzeti što više bodova jer ne brani nikakve bodove do početka zemljane sezone.