ATP Barcelona: Marin Čilić poražen u četvrtfinalu, Japanac Nishikori ekspresno do pobjede

Četvrtfinale: Marin Čilić - Kei Nishikori 1:6, 3:6

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić nije uspio izboriti polufinale ATP-a u Barceloni. Hrvatski tenisač nastup u četvrtfinalu okončao je ekspresnim porazom od Japanca Keija Nishikorija koji je slavio s 1:6, 3:6 u meču koji je trajao sat i jedanaest minuta.

Čilić je imao 47 posto prvog servisa uz pet aseva. Kroz meč je imao dvije break lopte od kojih je iskoristio jednu, dok je Nishikori s druge strane od osam prilika iskoristio čak pet! Od toga je u prvom setu u čak tri navrata oduzeo Čiliću servis.

Očito je meč osmine finala protiv Robreda koji je trajao skoro tri sata ostavio traga na Čiliću.

Bio je to sedmi ogled dvaju tenisača i pet pobjeda Japanca.