Marin Čilić u finalu Wimbledona!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić, pobjedom nad Amerikancem Samom Querreyem izborio je finale Wimbledona!

Nakon osvojenog US Opena 2014. godine, Čilić će po drugi puta u svojoj karijeri igrati finale Grand Slama, a protivnika će saznati nakon što svoj polufinalni dvoboj odigraju Roger Federer i Tomas Berdych. Marin je u današnjem polufinalu s 3:1 u setovima bio bolji od Amerikanca Sama Querreya, 28. igrača svijeta, koji je u četvrtfinalu izbacio prvog tenisača, Andya Murraya.

Čilić je prvi set izgubio na pomalo nes(p)retan način. Oba su tenisača čvrsto držala svoj servis te je pobjednika odlučila trinaesta igra. Marin je prvi napravio ‘mini-break’, ali je Querrey s 4 uzastopna poena, prebacio prednost na svoju stranu. Pri rezultatu 6-6 u ‘tie-breaku’ i drugom Marinovom servisu, jednoj starijoj gospođi u publici je pozlilo te je nastala stanka od par minuta, koja je očito puno gore utjecala na Čilića, koji je dva bekend udarca izbacio nekoliko metara izvan terena.

U sedmom gemu drugog seta dogodio se prvi ‘break’ u meču. Napravio ga je Čilić, koji je bez problema svoja sljedeća dva servis gema osvojio bez izgubljenog poena te je poravnao rezultat na 1:1. Marin je odlično otvorio i treći set, imao je 0:40, ali ipak nije uspio napraviti ‘break’. Ono što mu nije pošlo za rukom u prvom gemu, pošlo mu je za rukom u trećem gemu trećeg seta, odlična Marinova igra rezultirala je drugim ‘breakom’ u meču. Međutim, već u sljedećem gemu, Querrey vraća izgubljeno i rezultat je poravnat na 2:2. Do kraja seta nismo vidjeli novi ‘break’ pa je tako ponovno ‘tie-break’ odlučivao pobjednika seta. Srećom, za razliku od prvog seta, Marin je u ovom ‘tie-breaku’ bio koncentriraniji te je došao do prednosti od 2:1 u setovima. Prvi do ‘breaka’ u četvrtom setu dolazi Querrwy te je sve upućivalo kako ćemo ponovno gledati dramu petog seta, ali je Čilić odlično odgovorio, podigao je razinu svoje igre, prvo je vratio ‘break’ zaostatka, a potom je u dvanaestom gemu četvrtog seta došao do dvije meč lopte. Prvu nije iskoristio, ali je iskoristivši drugu ušao u svoje prvo finale na terenima All England Cluba.