Marin Čilić uspješno otvorio nastup u Londonu

Marin Čilić vs Adrian Mannarino: 7:6 (3), 3:6, 6:2

Marin Čilić/Foto: commons.wikimedia.org - Carine06

Marin Čilić pobjedom u prvom kolu protiv francuskog tenisača Adriana Mannarina startao je na turniru u londonskom Queens Clubu. Marin je turnir koji je osvojio 2012. godine započeo sa teško izborenom pobjedom u tri seta protiv neugodnog Francuza.

U prvome setu nije bilo prevelikih uzbuđenja do tie-breaka. Mannarino je imao jednu priliku za oduzimanje servisa na početku meča, dok je Čilić tri break prilike prosuo kod rezultata 4:3. Ipak, deveti tenisač svijeta u 13. igri radi dva mini breaka te odnosi prvi set.

U drugoj dionici Mannarino je pri vodstvu 1:0 odmah oduzeo servis Čiliću koji je potvrdio u sljedećem gemu te je zasluženu prednost držao do kraja seta.

Iskusniji Čilić u setu odluke radi dva breaka. Prvi kod vodstva 2:1 te na kraju u posljednjem gemu susreta za potvrdu pobjedu. Danas je Međugorca odlično služila igra na mreži, a čim je počeo kvalitetnije vraćati servis Francuza, vidjela se razlika u rezultatskom smislu.

Sljedeći Marinov protivnik biti će Viktor Troicki u četvrtak. Inače, Troicki je Čilića svladao prošli tjedan u polufinalu turnira u Stuttgartu.