Marin Tomasov zabio dva gola i donio Astani trofej!

Hrvatski reprezentativac predvodio je Kazahstance do osvajanja naslova.

Bivši igrač Hajduka i Rijeke Marin Tomasov prometnuo se u junaka kazahstanske Astane. Naime, on je u Superkupu postigao dva pogotka u pobjedi 3:0 protiv Kairat Almatyja.

Maevskiy je u 59. minuti doveo Astanu u prednost, da bi Marin uništio nade gostiju i golovima u 62. i 66. minuti donio trofej svojoj momčadi.

To mu je drugi naslov s Astanom, nakon što je u listopadu osvojio i tamošnje prvenstvo. Ovim nastupom samo je potvrdio, ionako odličnu formu jer je u šesnaestini finala Europske lige lisabonskom Sportingu zabio dva gola i upisao jednu asistenciju.

Inače, upravo je iz Rijeke prošlog ljeta 30-godišnji napadač došao u Astanu, u kojoj je u 11 ligaških utakmica zasada upisao dva gola i podijelio pet asistencija, uz tri europska gola. Hoće li za njega biti mjesta i u reprezentaciji, vrijeme će pokazati, no Zlatko Dalić zasigurno bi trebao i na njega računati.