Mario Hezonja srušio Real Madrid

Barcelona - Real Madrid 85:80 (17:25, 24:16, 23:21, 21:18)

Mario Hezonja

U derbiju 13. kola drugog kruga Eurolige, Barcelona je ugostila Real Madrid. Susret je bio rezultatski nebitan jer su obje momčadi ranije osigurale četvrtfinale i prednost domaćeg terena, ali kako se radi o košarkaškom “El Classicu”, tenzije su bile na vrhuncu.

U napetoj utakmici gdje je domaćin većim dijelom bio u vodstvu, a gosti stizali prednost, slavili su Katalonci rezultatom 85:80. Redove pobjednika predvodio je Mario Hezonja koji je ubacio 15 poena (trice 5/6) za samo 16 minuta provedenih na terenu. Tome je pridodao dva skoka i blokadu. Ante Tomić standardno je započeo u petorci i za 23 minute zabio 8 poena, uhvatio isto toliko skokova i podijelio četiri asistencije. Real je predvodio Rudy Fernandez s 20.

Sljedeće kolo je kolo odluke, a momčadi za protivnika dobit će najvjerojatnije Šarićev Efes ili Laboral Kutxu.

Vrijedi spomenuti i pobjedu Albe iz Berlina protiv Panathinaikosa u Ateni 66:68 čime se hrvatski dvojac Marko BanićLeon Radošević našao u prilici u zadnjem kolu direktno odlučivati o četvrtfinalu. Obojica su ubacili po četiri poena.