Mario Mandžukić asistirao u pobjedi Atletica

Atletico Madrid pobijedio je Deportivo La Corunu rezultatom 2:0 i privremeno se probio na 2. mjesto sa četiri boda manje od Reala iz Madrida.

Atletico je pogocima Saula Nigueza i Arde Turana u 43. i 55. minuti pobijedio goste iz La Corune. Mario Mandžukić odigrao je vrlo dobrih 58, minuta za Madridžane, a upisao je i asistenciju za Saula Nigueza nakon ubačaja Kokea. U svoju statistiku upisao je i žuti karton. Momčad Diega Simeona privremeno je zasjela na drugo mjesto sa četiri boda zaostatka za gradskim rivalom Realom.

Real je u subotu na gostovanju kod Malage pobijedio 2:1 čime je oborio klupski rekord po broju uzastopnih pobjeda. Ovom pobjedom ostvarili su 16. u nizu pogocima Karima Benzeme i Garetha Balea, a poraz je ublažio Santa Cruz u sudačkoj nadoknadi.