Mario Mandžukić strijelac, Atletico poražen na Camp Nou

Utakmica 18. kola: Barcelona - Atletico Madrid 3:1

Nogometaši Barcelone pobijedili su Atletico Madrid 3:1 u najzanimljivijem ogledu 18. kola španjolskog prvenstva. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio je siguran s bijele točke u 57. minuti, ali to nije bilo dovoljno da Atletico s teškog gostovanja na Camp Nou odnese barem bod.

Neymar je doveo Barcelonu u vodstvo u 12. minuti nakon dodavanja Messija koje je proslijedio Suarez. Upravo je urugvajski napadač u 35. minuti povećao prednost. Messi je primio jednu loptu, a igrači Atletica protestirali su da se poslužio rukom. Messi se sjurio prema kaznenom prostoru i poslužio Suareza – 2:0.

Mandžukić je vratio Atletico u igru u 57. minuti, sudac Undiano je na bijelu točku pokazao nakon prekršaja Messija nad Gamezom, iako se čini da je kontakt bio minimalan

Messi je tri minute prije kraja zaključio priču. Argentinac je odigrao dupli pas s Ivanom Rakitićem. Lopta hrvatskog reprezentativca nije odmah došla do Messija, ali obrana Seville nije dobro reagirala i napadač Barcelone je bio spreman kazniti pogrešku – 3:1.

Mario Mandžukić odigrao je cijelu utakmicu za Atletico, Ivan Rakitić igrao je do 89. minute.

BARCELONA: Bravo, Alves, Piqué, Mascherano, Alba, Rakitić (89 Rafinha), Busquets, Iniesta, Messi, Suárez (90+1 Pedro), Neymar

ATLETICO MADRID: Moyá, Juanfran, Godín, Giménez, Gámez (83 Siguera), Tiago, Gabi (68 Torres), Koke, Arda Turan, Griezmann (74 Raul Garcia), Mandžukić

Utakmica 18. kola: Barcelona – Atletico Madrid 3:1 (Neymar 11, Suarez 34, Messi 87/Mandžukić 57-11m)