[FOTO] HNLŽ: Marjan u derbiju začelja pobjedio Trnavu

Splićanke su konačno upisale pobjedu.

Danas je na Poljudu odigran derbi začelja 1. HNLŽ. Domaćin je bio ŽNK Marjan Split, a gošće ŽNK Trnava.

Utakmica je počela s dominacijom Trnave, imale su nekoliko opasnih i nerealiziranih prilika, dok su domaće igračice pokušavale očuvati čistu mrežu. Igrala se izuzetno čvrsta utakmica s obje strane, a prva ozljeda je bila kod domaćina, iz igre je u 26. minuti izašla Tina Regjo, a zamijenila ju je Jasna Hadžović.
Marjan je nakon ozljede krenuo žustrije i odlučnije, a to im se isplatilo u 30. minuti kada su dobili slobodni udarac na otprilike 18 metara od gola. Antonija Petković je pucala loptu, koja je ušla u gol nespretnom reakcijom gostujuće golmanice.
U drugom poluvremenu je Trnava postigla gotovo siguran gol, no u zadnji čas su Marjanke izbacile loptu sa crte domaće stative te tako spasile svoja vrata. U brzoj akciji Marjanke u 78. minuti dolaze do novog pogotka, kojeg postiže Matea Granić, lopta je prekrasno ušla u gol gošći.
Granić se još jednom pokazala u dobrom svijetlu, asistirala je loptu u 89. minuti prema Andrei Šimić, koja fantastično proigrava zadnju igračicu obrane kod gostiju te na kraju svladava gostujuću golmanicu i zabija za konačnih 3:0 za Marjan.

Ovo su prvi bodovi ove sezone za Marjan i prva utakmica da su očuvali čistu mrežu, a za to je zaslužna Tihana Krivić, koja je u nekoliko navrata izvrsnom reakcijom spasila Marjan. Marjan je sada na tablici predzadnja momčad s tri boda više od Trnave.

Postave:

Marjan: Krivić, Klarić, Regjo, Granić, Baraban, Barbir, Petković, Vico, Benković, Šimić, Kapitanović, Hadžović, Vukov
Trnava: Herman, Trstenjak, Markan, Strahija, Vrančić, Požgaj, Ciglarić, Nagy, Videc, Bregar, Bohnec, Horvat, Dragović, Cirkvenčić