PRVENSTVO HRVATSKE ZA DJEČAKE I JUNIORE

Marko Drozdek iz JK Rijeka brončani na prvenstvu Hrvatske

Državno prvenstvo za uzrast dječaka i juniora održano je 13. svibnja, 2017.godine u Zagrebu.

(Marko Drozdek foto: JK Rijeka)

Nastupilo je 418 natjecatelja iz 49 klubova. U organizaciji koja je u potpunosti na razini najvećih međunarodnih natjecanja nastupili su natjecatelji iz JK Rijeka.

Prvo su nastupili natjecatelji u uzrastu juniora među kojima je JK Rijeka imao tri predstavnika. Dino Šušnić i Lino Brkić izgubili su u eliminacijskim borbama dok je Luka Babić započeo sa pobjedama došavši do borbe za ulazak u finale. No, ipak je  izgubio u borbi za brončanu medalju zauzevši tako peto mjesto.

Od ostalih natjecatelja riječkog klubaKatarina Miklić   izgubila je u eliminacijskim borbama dok je David Prpić nakon poraza uspio pobijediti dvije borbe, no to nije bilo dovoljno za osvajanje medalje. Posljednji  natjecatelj,  Marko Drozdek u kategoriji -60 kg odlično je započeo i pobjedama došao do borbe za ulazak u finale. Tu biva zaustavljen, ali je zato deklasirao protivnika u borbi za medalju i time osvojio svoju prvu državnu medalju brončanog sjaja.