ACB Liga: Marko Popović odličan u pobjedi Fuenlabrade

Marko Popović

Fuenlabrada na domaćem parketu nije imala prevelikih problema protiv Bilbaa, kojeg je svladala rezultatom 82:68. Nakon prvih deset minuta domaćin je imao dvoznamenkastu prednost (26:16), koju je održavao sljedeće dvije četvrtine. U posljednjoj četvrtini gosti su se uspjeli spustiti ispod deset koševa zaostatka, no do preokreta ipak nisu došli.

Pobjednički sastav predvodio je Christian Eyenga sa 16 koševa i pet skokova, dok su po 11 poena dodali Ian O’Leary i Marko Popović (1/2 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 6/7), koji je skupio i dva skoka te pet asistencija za 22 i pol minute na terenu. Najbolji strijelac u redovima Bilbaa bio je Lucio Redivo s 12 koševa.

Zahvaljujući jako dobro odigranoj posljednjoj četvrtini Obradoiro je kod kuće svladao momčad Zaragoze 80:74. Domaćin je uoči posljednjih deset minuta imao pet koševa minusa (61:56), međutim, kada je najviše trebalo odigrao je najbolje, nadigrao protivnika i došao do pobjede. Posljednju je četvrtinu dobio s 11 koševa razlike (24:13).

Matt Thomas s 21 poenom predvodio je Obradoiro do pobjede, a Artem Pustovji dodao je 15 koševa i osam skokova. Najbolji je kod gostiju bio Janis Blums sa 17 koševa i četiri skoka.