Martić razočarala na otvaranju sezone u Aucklandu

Petra je imala samo 55% ubačaja prvog servisa.

Petra Martić/Getty Images

Hrvatska tenisačica Petra Martić porazom je otvorila novu sezonu. U prvom kolu Aucklanda izgubila je od Amerikanke Sofie Kenin s rezultatom 5:7 6:2 2:6.

Martić je postavljena za četvrtu nositeljicu, ali nije uspjela opravdati očekivanja organizatora. Loša igra na početnom udarcu kod 2:2 rezultirala je izgubljenim servisom, ali ubrzo se Petra uspjela vratiti na 4:4, no kod 5:5 je Kenin iskoristila i drugu break priliku.

Sjajno je Petra igrala u drugom setu, bila je uvjerljiva na svom početnom udarcu, oduzela je Amerikanki dva puta servu, a i u preostale dvije imale je prilike za obrat. Na žalost igru iz drugog seta nije prenijela u odlučujući, Kenin je povela 3:0 sa dva breaka prednosti, uspjela je Martić vratiti jedan break, ali već u sljedećem servis gemu izgubila je svoju servu i meč je praktički bio riješen.

Pet dvostrukih pogrešaka i samo 55% ubačaja prvog servisa bili su previše da bi se pobijedila Kenin.