Treća pobjeda na WTA turniru

Martić u Riju niže pobjedu za pobjedom

Petra Martić/foto: Facebook

Petra Martić osvojila je treću pobjedu za redom na WTA turniru u Rio de Janeiru, čime je ušla u polufinale turnira.
Nakon dva sata i 15 minuta igre svladala je Španjolku Laru Arruabarrenu, šestu nositeljicu i 162. tenisačicu svijeta.

Prvi set Petra Martić je uz jedan iskorišteni break riješila u svoju korist sa 6:4. Zbog njezine loše iskorištenosti break lopti (5/21) u drugom setu, Arruabarrena je uspjela povesti s 5:2, no Petra je nanizala tri gema i vratila se u set. Priliku za dvije break lopte i servis za meč, Martić nije iskoristila, pa je izgubila i servis i set sa 7:5.
Problemi su se nastavili i u trećem setu kada je dva puta ispustila prednost od breaka. Ipak, pritiskom na servis protivnice, Martić je još jednom uspjela uzeti servis, zadržati break i završiti meč sa 7:5.

Ovom pobjedom Petra je izborila polufinale u Riju gdje će je dočekati talijanska veteranka Francesca Schiavone. Upiše li i ovu četvrtu pobjedu, Petra Martić će, nakon Kuala Lumpura 2012., osigurati drugo finale u karijeri.