Masters: Ivan Dodig i Marcelo Melo pobijedili Lopeza i Granollersa plasiravši se u polufinale

Skupina B, 2. kolo: Ivan Dodig/Marcelo Melo - Marco Lopez/Marcel Granollers 7:6 (5), 7:6 (12).

Ivan Dodig i Marcelo Melo/Getty Images

Ivan Dodig i Marcelo Melo upisali su drugu pobjedu na Mastersu parova u Londonu pobijedivši španjolski par Marco Lopez/Marcel Granollers 7:6 (5), 7:6 (12), te ujedno izborivši polufinale!

Susret je obilježio maratonski tie break u drugom setu u kojem su Dodig i Melo iskoristili četvrtu meč loptu. Naime, Lopez i Granollers poveli su 3:1, Dodig i Melo odgovorili su na 6:6. Španjolski par imao je tri set lopte, kod 10:9 na svoj servis. Dodig i Melo propustili su meč loptu na servis kod 11:10 kada je Melo napravio dvostruku pogrešku. Ipak, kod 13:12 priveli su meč kraju. Španjolski par u drugom setu stigao je do breaka za 4:2, ali Dodig i Melo odmah su vratili zaostatak.

U prvom setu oba para su od tri prilike za break iskoristila jednu i meč je otišao u tie break. Lopez i Granollers poveli su 3:0, Melo i i Dodig vratili se na 5:5, te s nova dva poena nakon 56 minuta osvojili su prvi set.