Masters: Marin Čilić porazom od Stanislasa Wawrinke oprostio se od turnira u Londonu

Treće kolo: Marin Čilić - Stanislas Wawrinka 6:3, 4:6, 6:3

Marin Čilić i Stanislas Wawrinka/Getty Images

Marin Čilić izgubio je i treći meč na Mastersu u Londonu, ovoga puta uspješniji je bio Stanislas Wawrinka sa 6:3, 4:6, 6:3. Zanimljivo, iako je Čilić u prva dva meča uvjerljivo poražen postojala je kombinacija u kojoj je mogao proći u polufinale, ali je smio izgubiti samo dva gema što je bila nemoguća misija.

Wawrinka je to pitanje riješio u prvom setu kada je pobjegao na 4:1, a uskoro je osvojio i prvi set. Ćilić se napokon trgnuo u drugoj dionici. Kod 4:5 napokon je dočekao tri vezane break lopte koje su ujedno bile i set lopte. Hrvatski tenisač priliku nije propustio i tako je osvojio prvi set u Londonu.

Iako je Marin uzeo break u trećem setu, uskoro je na svom početnom udarcu prokockao 40:15 i veliku prednost koju je imao. Wawrinki nije trebalo previše da iskoristi priliku. Kod 3:3 uzeo je novi break, a isto je napravio kod 5:3 i pobjedom potvrdio plasman u polufinale.

Novak Đoković u polufinalu će igrati protiv Keija Nishikorija, dok će Roger Federer put u finale tražiti protiv Stanislasa Wawrinke.