Matej Jelić hat-trickom odveo Žilinu u drugo pretkolo Europske lige

Matej Jelić odveo je Žilinu u drugo pretkolo...

U uzvratnim utakmicama prvog pretkola Europske lige nastupila su čak 22 hrvatska igrača u inozemnim klubovima. Najviše se istaknu bivši napadač Karlovca i Lokomotive Matej Jelić, koji je u pobjedi Žiline protiv Glentorana 3:0 postigao sva tri pogotka i odveo svoju momčad u iduće pretkolo.

Bivši trener Hajduka Krasimir Balakov je na klupi Liteksa senzacionalno eliminiran od latvijske Jelgave zbog manjeg broja pogodaka u gostima (1:1, 2:2). Nekadašnji napadač Splićana Ivan Vuković je pogotkom za 1:1 protiv Neftchija odveo Mladost u drugo pretkolo. Branič albanskog Lacija Matej Bagarić opet je ostao na klupi protiv Intera iz Bakua, a njegova je momčad eliminirana. Igor Jugović je ispadanje Sheriffa od norveškog Odda (0:0) gledao s klupe.

Zvonimir Blaić i Deni Simeunović odigrali su cijelu utakmicu u pobjedi Zrinjskog protiv armenskog Širaka (2:1), dok je Oliver Petrak ostao na klupi. Momčad iz Mostara je ipak eliminirana. Slask je pobjedom 3:1 elimniirao Celje, a u dresu slovenske momčadi nastupila su trojica naših igrača. Mihovil Klapan je odigrao cijelu utakmicu, Danijel Miškić je zamijenjen u 79. minuti, a Matej Mršić je napustio teren devet minuta ranije. Igrač Domžala Marko Alvir nije bio u zapisniku u ispadanju od Čukaričkog (0:0).

Idući protivnik Hajduka Koper također u svojim redovima ima trojicu Hrvata. U remiju protiv Vikingura (2:2) Ante Tomić je odigrao cijelu utakmicu, Josip Ivančić je zamijenjen u 59. minuti, dok je Kristijan Kahlina ostao na klupi. MTK je porazom od Vojvodine 3:1 ispao iz Europe, a bivši kapetan Slaven Belupa Mato Grgić odigrao je svih 90 minuta. Kapetan Željezničara Marijan Antolović branio je cijelu utakmicu u pobjedi 1:0 protiv malteškog Balzan Youthsa. Predstavnik BiH plasirao se u iduće pretkolo.