Matej Jelić ponovo ‘vuče’ Žilinu, s dva pogotka srušio Daciju

Hrvatski napadač pruža odlične igre u slovačkoj Žilini...

Matej Jelić/Foto: fortunaliga.sk

Deset hrvatskih nogometaša, ne računajući domaće predstavnike Rijeku, Hajduk i Lokomotivu, istrčalo je u četvrtak na travnjake u drugom pretkolu Europske lige.

Najuspješniji je među njima još jednom bio napadač Žiline Matej Jelić, kojemu osobito dobro ide u Europi – 24-godišnji bivši ofenzivac Dinama, Lokomotive i Karlovca svoju je momčad predvodio do pobjede nad moldavskom Dacijom u gostima (1:2), postigavši oba pogotka, a koji su mu već peti i šesti samo ove (europske) sezone.

Josip Ivančić u dresu Kopra igrao je protiv Hajduka do 71. minute, dok je Pero Pejić za albanski Kukesi odradio cijelu utakmicu u domaćem porazu od Mladosti iz Podgorice.

Stjepan Kukuruzović na travnjaku je bio do 75. minute u pobjedi Vaduza nad Kaljuom (Estonija), dok je Marijan Antolović bio važna karika Željezničara – kapetan Želje sačuvao je netaknutu mrežu kontra mađarskog Ferencvarosa, omogućivši tako BiH predstavniku da kući odnese vrijednu minimalnu pobjedu. Punu minutažu imao je i Ivan Runje u remiju ciparske Omonije i poljske Jagiellonije, dok je Stjepan Poljak za Inter Baku igrao desetak minuta (pobjeda 2:1 nad islandskim Hafnarfjordurom).

Bez participacije ostali su pak Božidar Radošević (Debrecen – Skonto Riga, 2:2), Kristijan Kahlina (Koper – Hajduk 3:2) i Ante Tomić (Koper – Hajduk, 3:2).