Max Ullrich vrlo dobar na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Max Ullrich je na Svjetskom juniorskom prvenstvu osvojio 12. mjesto u veleslalomu...

Max Ullrich/Foto Hrvatski skijaški savez

Drugog dana natjecanja na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Haftjelu održan je muški veleslalom. Uvjerljivo najveći favorit za zlato bio je Henrik Kristoffersen i opravdao je tu ulogu osvojivši zlato s 96 stotinki prednosti ispred Švicarca Loica Meillarda. Broncu je osvojio Norvežanin Monsen, koji je za svojim sunarodnjakom zaostao 1:16 sekundu. Naravno, Norvežanin je bio vodeći i nakon prve vožnje.

Nakon prve vožnje Max Ullrich bio je na 14. mjestu s 2:47 sekunde zaostatke. Istok Rodeš je završio na 47. mjestu s 5:65 sekundi zaostatka, dok je poziciju ispod bio Ellias Kolega s 5:56 sekundi zaostatka. U drugom nastupu Ullrich je ušao u cilj kao četvrti, a završio je na 12. mjestu s 2:33 sekunde lošijim vremenom od pobjednika. Bio je to najbolji plasman hrvatskog skijaša u povijesti veleslalomskih nastupa na Svjetskim juniorskim prvenstvima. Kolega je osvojio 39. poziciju s 9:31 sekundi zaostatka, dok je jedno mjesto slabiji bio Rodeš s zaostatkom od 9:31 sekundi.