Medveščak definitivno bez doigravanja, Leino otišao

Nakon poraza u Moskvi 5:2 Medveščak je izgubio posljednju nadu za doigravanje.

Medveščak/Foto: commons.wikimedia.org - Ex13

Medveščak je očekivano poražen od najbolje momčadi KHL-a CSKA iz Moskve 5:2, ali šokirao je domaće s dva rana pogotka. Ovime je naša momčad izgubila i posljednju šansu za doigravanje budući da je osmo mjesto udaljeno 14 bodova, a do kraja sezone su četiri utakmice. No, razloga za brigu nema jer će se u Zagrebu i dalje igrati vrhunski hokej. U tome više neće sudjelovati Villie Leino, koji je danas napustio klub i potpisao za švicarski Kloten Flyers. Finac je bio jedan od najboljih igrača Medveščaka.

Već u 51. sekundi utakmice Pelletier je donio vodstvo Medveščaku. Novi šok za 4 190 gledatelja dogodio se u petoj minuti, kad je Hedberg iskoristio asistenciju Flooda za 0:2. Domaći trener je odmah na vrata poslao Sorokina umjesto Lalandea. CSKA je smanjio u 54. sekundi druge trećine nakon isključenja Kinradea. Da Costa je bio strijelac, a asistencije su upisali Radulov i Denisov. Manje od minutu nakon toga na semaforu je već pisalo 2:2. Naumenkov i Mamin su izigrali obranu hrvatske momčadi, a pogodio je Lyubimov.

Već u 24. minuti Muršak je pogodio za vodstvo CSKA nakon asistencija Enquista i Bondareva. Domaći su u 32. minuti iskoristili sitaciju s igračem više nakon isključenja Segala (2+2). Grigorenko je bio strijelac za 4:2 nakon asistencije Da Coste. Dvije minute prije kraja Da Costa je pogodio za konačnih 5:2 nakon asistencija Grigorenka i Zaitseva.

CSKA je natpucao Medveščak s uvjerljivih 40:15. Zagrepčani su zaradili 18 kaznenih minuta, a CSKA šest. U nedjelju Medveščak gostuje kod Torpeda.