Medveščak osvojio prvi bod u gostima

Medveščak je kod Vitjaza osvojio prvi bod na gostovanjima ove sezone...

Medveščak je u posljednjoj utakmici gostujuće turneje poražen od Vitjaza 4:3 nakon kaznenih udaraca, čime je osvojio prvi ovosezonski bod izvan Ledene. Bila je to iznimno zanimljiva utakmica. Trener Gordie Dwyer je izjavio: “Stigli smo na led spremni za borbu i ponosan sam na svoje igrače. Zadovoljni smo bodom, iako smo htjeli više jer bi bilo lijepo pobijediti u ovoj dvorani. Mislim da smo na ovim gostovanjima odigrali tri jako neizvjesne utakmice. Večeras smo možda zaslužili i više.”

Sjajno je Medveščak počeo utakmicu. Cijela momčad je bila impresivna, a posebno su se istaknuli Heeter i specijalni timovi. U šestoj minuti je Jämtin na power playu postigao prvijenac u Medveščaku za vodstvo 1:0. Naša momčad je imala dvostruko više udaraca od domaćina, koji čak ni u situacijama s igračem više nisu opasniji ugrozili vrata Medveščaka.

No, u drugoj trećini je neočekivano pao tempo igre našeg predstavnika. U 32. minuti je Deutsch isključen, a Afinogenov je izjednačio rezultat. Dvije minute potom Soloduhin je donio prednost domaćinu. No, 17 sekundi prije kraja druge trećine Kinrade je na power playu asistirao Mertlu, koji je svojim trećim ovosezonskim pogotkom izjednačio na 2:2. Spomenimo i da je Kinrade ove sezone skupio već četiri asistencije. Sjajni bek Medveščaka je nakon utakmice izjavio: “Ovo je razočaranje. Dva puta smo vodili i mogli smo uzeti sva tri boda, no imali smo previše isključenja. Ipak, bolje i bod nego ništa.”

Trećina trećina je opet sjajno počela za Medveščak. U 26. sekundi je Brule upisao svoj prvijenac za vodstvo naše momčadi 3:2, ali već dvije minute kasnije Eronen je na power playu vratio domaćina u utakmicu. Vitjaz je do kraja utakmice nekoliko puta imao igrača više, ali i Medveščak je imao svoje prilike. U produžetku je zagrebačka momčad imala power play, no rezultat se nije mijenjao. U raspucavanju je Viglazov donio drugi bod Vitjazu.

Saarinen misli: “Stvarno smo skupili previše kazni. U posljednjim trenucima smo imali veliku priliku, no nismo postigli pobjednički pogodak. Oni su u kaznenim udarcima bili bolji. Naravno da nismo zadovoljni ovom turnejom jer smo osvojili bod, a imali smo prilike za svih devet. Uvijek želimo pobjedu.”

Kvapil je ozlijedio ruku, a trener je izjavio da će se sutra znati više pojedinosti. U ponedjeljak u 19:30 Medveščak je domaćin Slovanu.

HK VITJAZ PODOLSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:3 SO (0:1;2:1;1:1;0:0;1:0)