Medveščak poražen za kraj KHL sezone

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici Medveščak je upisao novi poraz...

Druga sezona Medveščaka u KHL-u završila je porazom od Jokerita 4:5 na domaćem ledu nakon izvođenja kaznenih udaraca. Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Poystija nakon asistencije Sallinena. Minutu i pol kasnije Thomas i Pelletier odigrali su za Martinovića, koji je pogodio za izjednačenje. U 26. minuti Martinović i Pelletier upisali su asistencije, a Flood je postigao pogodak za prednost Medveščaka. U idućoj minuti je Pelletier povisio na 3:1 nakon dodavanja Hedberga i Thomasa.

Virtanen je u 35. minuti iskoristio asistencije Jaakole i Poystija za smanjenje rezultata. U 39. minuti Pelletier je nakon dodavanja Hutchinsona povisio na 4:2. Odmah u prvoj minuti posljednje trećine Huhtala je pogodio za 4:3. Asistenti su bili Kapanen i Korpikari. Virtanen i Sallinen su u 53. minuti odigrali lijepu akciju, a Korpirkari je bio precizan za 4:4. Do kraja trećine i produžetka rezultat se nije mijenjao. Karlsson je obranio kazneni udarac Hedberga, a Huhtala je svladao Heetera. U drugoj seriji su Pelletier i Omark promašili, a onda je vratar Jokerita obranio i pokušaj Thomasa. U udarcima na gol Medveščak je bio uspješniji 34:33, a na svakoj strani bile su po četiri kaznene minute. Medveščak je sezonu završio kao 13. momčad Zapada.