Medveščak slavio protiv Rittena, ali ga domaći Belfast porazom izbacio

Belfast je porazom izbacio Medveščak iz daljnjeg natjecanja.

Hokejaši Medveščaka slavili su u trećem kolu Kontinentalnog kupa protiv talijanskog Rittena 3:1, ali unatoč pobjedi nisu prošli u glavnu rundu s obzirom da je domaći Belfast priredio veliko iznenađenje i izgubio od Katowica 4:2. Zanimljivo da je Belfast imao vodstvo 2:0 i neočekivano ga ispustio.

Medveščak je poveo nakon pet minuta igre golom Antonina Manaviana, a taj rezultat stajao je do treće četvrtine. Nakon dvije i pol minute posljednje dionice Yann Sauve je poduplao vodstvo, a mladi Bruno Fičur potvrđuje pobjedu 11 minuta prije kraja susreta. Talijani su uspjeli postići počasni pogodak s igračem više preko Tobiasa Brighentija.

Medvjedi su zauzeli treće mjesto sa istim brojem bodova kao Belfast i Katowice, dok je posljednje mjesto pripalo Rittenu koji je poražen u sve tri utakmice.