EBEL liga: Medveščak u novu sezonu startao visokim porazom

Sinoć je Medveščak iz Zagreba nakon povratka u austrijsku EBEL ligu odigrao prvi susret i doživio visok poraz na gostovanju u Villachu, domaći EC VSV svladao ih je s visokih 6:1.

U osmoj minuti susreta Austrijanci su vodili 2:0, za vodstvo je u šestoj minuti pogodio Andrew Sarauer, dok je prednost pogotkom povećao Markus Schlacher. U prvoj trećini Zagrepčani više su pokušavali i prema protivničkom vrataru uputili 16 udaraca. U 17. minuti Medvjedima je tračak nade vratio Michael Boivin i smanjio zaostatak na 2:1.

Hokejaši Medveščaka su i u nastavku susreta više pokušavali, ipak do kraja susreta pogotke su postizali domaćini. Posljednje dvije trećine s po 2:0 dobili su domaćin. EC VSV pobjedu je osigurao pogotcima u razmaku od minute, u 28. minuti za 3:1 među strijelce se upisao Nikolas Petrik, a minutu kasnije pobjedu domaćina potvrdio je Nico Brunner. U posljednjem dijelu susreta Zagrepčani su uspjeli obraniti mrežu netaknutu do samog kraja, međutim, dvije minute prije kraja zabio je Petrik Benjamin, dok je u zadnjoj minuti visoku pobjedu potvrdio Valentin Leiler.

Zagrepčani će u nastavku sezone morati popraviti realizaciju, iz 34 pokušaja prema vratima protivnika postigli su samo jedan zgoditak. Protivnik je bio puno učinkovitiji i iz 11 pokušaja manje zabio šest golova.

Od ostalih susreta prvog kola valja izdvojiti pobjedu prošlogodišnjih prvaka, Vienna Capitalsi su u Mađarskoj s 9:1 svladali Fehervar AV19. U redovima prvaka dva pogotka je postigao njihov najbolji strijelac Riley Holzapfel, s pet bodova najuspješniji je bio Taylor Vause, pored zgoditka upisao je i četiri asistencije. Otvarajući susret sezone između HC Orli Znojmo i EHC LIWEST Black Wings Linza završen je nakon produžetka, u prvoj minuti nastavka Česima je pobjedu od 3:2 osigurao Radek Cip. Kao domaćin do pobjede je stigao i Innsbruck, svladavši HCB Südtirol Alperiu 5:3. U vrlo rezultatski izjednačenom susretu domaćini su pobjednički pogodak postigli u 48. minuti susreta, strijelac je bio Jesse Mychan, dok je pogotkom u prazna vrata rezultat susreta postavio Andrew-Michael Yogan.

Gostujuće pobjede upisali su hokejaši Moser Medical Graz99ersa i Dornbirn Bulldogsa. Graz je gostovao kod prošlogodišnjih finalista EC-KAC. Do pobjede su stigli u posljednjoj trećini, kada su pogotke postigli Clemens Unterweger i Daniel Woger te postavili konačnih 2:4. Nekako iznenađujuće 4:3 porazom je u sezonu krenuo EC Red Bull Salzburg, gosti iz Dornbirnera u dva navrata su vodili s dva gola prednosti, ipak oba puta Salzburg se uspio vratiti. U redovima gostiju dva pogotka postigao je Matthew Fraser a pobjedu im je pola minute prije kraja osigurao Slovenac Žiga Pance.

Medveščak već u nedjelju u Ledenoj dvorani očekuje mađarski Fehervar AV19, prvi domaći susret počinje u 17:30.