Medveščak svladao KAC

Medveščak je upisao novu pobjedu...

Na memorijalu Ferde Spajića Medveščak je u Ledenoj svladao KAC 5:2 i upisao petu pobjedu u isto toliko pripremnih utakmica. Kako je rekao trener Dwyer igra je ponekad mogla biti bolja i agresivnija jer momčad još nije na maksimumu, ali nakon još jedne pobjede ne treba biti previše nezadovoljan.

Medveščak je od početka bio bolji, no gosti su prvi stigli do prednosti. Nakon neiskorištenog power playa u kojem je Smolenak imao sjajnu priliku Saarinen je odmah isključen na dvije minute, a Koch je pogodio za vodstvo KAC-a. Naša momčad je izjednačila u 15. minuti također u igri s igračem više. Kvapil je asistirao Giliatiju, a on je bio precizan za 1:1.

Tijekom odmora Giliati je izjavio: “Igranje u Ledenoj dvorani pred ovakvom publikom je jako zabavno. Nisam znao što mogu očekivati, ali sad mogu reći da je igranje uz ovakvo strastvene navijače odlično iskustvo. Naravno da me veseli što sam s dva pogotka pridonio napadu, no mislim da možemo još napredovati. Moramo u svakoj utakmici biti sve bolji.”

U drugoj trećini Medveščak je u potpunosti dominirao, jednostavno su domaći bili brži i agresivniji od austrijske momčadi. Već u prvih pet minuta su Bjorkstrand i Saarinen donijeli Medveščaku vodstvo 3:1. Dvije asistencije ostvario je Jämtin. Igrala se 37. minuta kad je Giliati lako pogodio za 4:1 jer je Tuokkolo već pao na led. U pretposljednjoj minuti druge dionice u strijelce se upisao i Kvapil.

Nakon velike prednosti Medveščak se malo opustio u posljednjoj trećini. KAC ipak nije imao previše prilika, ali konstantno je napadao. Tek je u 49. minuti Koch svojim drugim pogotkom uspio malo ublažiti poraz. Sutra u 18:30 Medveščak u Ledenoj igra posljednju prijateljsku utakmicu protiv Villacha.