Medveščaku s gotovo kompletnim hrvatskim rosterom malo falilo za bod u Innsbrucku

Slovenci Robar i Šimšić te Šveđanin Svensson jedini su stranci koji su igrali.

Hokejaši Medveščaka pružili su sjajan otpor na gostovanju u Innsbrucku te upisali minimalan poraz 3:2. Zanimljivo je da su Medvjedi otputovali u Austriju sa samo 15 igrača, od čega čak 12 domaćih.

Innsbruck – Medveščak 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Nakon prve trećine bez golova, uvukla se nervoza u domaću momčad koja je očekivala laganu pobjedu. Vilim Rosandić čuvao je mrežu netaknutu punih 35 minuta, a onda je Sacha Guimond iskoristio igrača više i doveo Innsbruck u vodstvo. Nepune četiri minute posljednje četvrtine trebalo je Medvjedima za izjednačenje koje je donio Luka Jarcov svojim prvim zgoditkom u EBEL-u.

Golovima Tylera Spurgeona i Andrewa Clarka, Innsbruck je poveo 3:1, a četiri minute prije kraja Ivan Janković pogađa za neizvjesnost do posljednje sekunde. Ipak bodovi su ostali u Austriji, a Medveščak je pokazao da unatoč silnim problemima srcem može nadoknaditi igračku kvalitetu.