Medvjedi nakon produžetaka svladali drugu momčad EBEL-a

EBEL, 6. kolo: Orli Znojmo vs Medveščak 2:3 (1-1, 1-1, 0-0; 0-1).

Hokejaši Medveščaka u susretu su 6. kola EBEL-a kao gosti svladali češki Orli Znojmo rezultatom 3-2 (1-1, 1-1, 0-0; 1-0) nakon produžetka.

Medveščak je vodio s 1-0 i 2-1, ali niti jednom nije uspijevao dugo zadržati prednost, no nakon nešto više od minute igre u produžetku postigao je i treći pogodak kojim je stigao do dva boda.

Prvi gol za Medveščak postigao je Finac Tero Koskiranta (11:11), no minutu nakon poravnao je Colton Yellow Horn (12:11). Drugo vodstvo Medvjedima je donio češki internacionalac Tomaš Netik (26:22), a ovaj put vodstvo je trajalo nešto manje od pet minuta prije no što je Petr Mrazek (31:10) pogodio za 2-2.

Pobjedu Medveščaka osigurao je Michael Boivin (61:12) čime je momčad trenera Connora Camerona došla do treće pobjede zaredom, druge nakon produžetaka. S osam osvojenih bodova Zagrepčani se nalaze na osmom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Znojmo sa 12 drugi.

U sljedećem kolu Medveščak će za tjedan dana gostovati kod Red Bulla koji ima bod više od Medveščaka.