Medvjedi poraženi u Brlogu

Hokejaši Medveščaka odigrali su prvi susret u Ledenoj dvorani u novoj sezoni i doživjeli poraz nakon produžetka. S 3:4 savladao ih je mađarski Fehervar AV19, unatoč porazu Medvjedi su upisali prvi bod u austrijskoj EBEL ligi. U punom Brlogu susret je otvorio podbacivanjem paka Stipe Žunić, hrvatski olimpijac i bacač kugle, brončani sa Svjetskog prvenstva iz Londona.

Zagrebaši su kao i u prvom susretu sezone vrlo rano primili zgoditak, za vodstvo gostiju je u petoj minuti pogodio Tamas Robert Sarpatki. Za razliku od gostovanja u Villachu, Medveščak je dvije minute kasnije uspio izjednačiti pogotkom norveškog reprezentativca Sondre Oldena. Unatoč boljoj igri hrvatskog predstavnika, trećina je završena vodstvom Mađara, za novo vodstvo je u devetoj minuti pogodio Krisztian Szabo.

U drugoj trećini je i dalje prevladao Medveščak koji iz 18 pokušaja prema vratima gostiju nije uspio zabiti i u posljednju trećinu su ušli sa zaostatkom.

U posljednjoj dionici Medveščak je rano stigao do izjednačenja, drugi put na utakmici zabio je Olden. Izjednačenje nije dugo trajalo, naime samo minutu kasnije Mađari su stigli do svog trećeg vodstva, prvi pogodak u sezoni postigao je Peter Vincze. Dugo je Medveščak pokušavao i stigao do željenog izjednačenja u 57. minuti, Tero Koskiranta uspio je preusmjeriti pak za 3:3 i time izboriti produžetak. Za pobjedu gostiju pobrinuo se David Gilbert u drugoj minuti produžetka.

U svim preostalim susretima drugog kola pobjede su ostale u rukama domaćina. Linz je rezultatom 4:1 pobijedio talijansku Alperiu. Austrijanci su pobjedu osigurali u posljednjoj trećini, najzaslužniji za prvu pobjedu bio je Dan DaSilva s pogotkom i dvjema asistencijama. Do samog kraja zanimljivo je bilo u Villachu, ipak na kraju je s 4:3 slavio domaći EC VSV. U 32. minuti susreta Graz je zaostajao s 4:1, da bi se potpuno približili u 57. minuti susreta, dvaput zaredom pogodio je Brock Higgs. Gosti su pokušavali izjednačiti s igračem više u polju, na kraju su morali priznati prvi ovosezonski poraz. EC VSV je s Vienna Capitalsima u vrhu, s dvije pobjede. Prvaci su na domaćem ledu s 4:1 savladali prošlogodišnje protivnike u finalu tog natjecanja. EC-KAC se rezultatski držao do posljednje trećine, koju su s 3:1 dobili branitelji naslova i Klagenfurtu zadali drugi poraz. Za Viennu je dva pogotka postigao Rafael Rotter te upisao četvrti ovosezonski bod.

U sezonu su loše ušli hokejaši Red Bull Salzburga, s 4:0 savladao ih je češki predstavnik HC Orli Znojmo i zadao Austrijancima drugi poraz. Dva pogotka je postigao Colton Jaret Yellow Horn, a među strijelce upisali su se Radim Matus i Radek Cip. Nadmoć Čeha vidi se i u statistici udaraca prema vratima, prema gostujućem vrataru su uputili 44 udarca, što je 20 više od protivnika. Susret između Dornbirn Bulldogsa i Innsbrucka odigrat će se 12. rujna u 19:15.

Medveščak će treći susret sezone odigrati 16. rujna, na gostovanju kod Innsbrucka.