HK SIBIR NOVOSIBIRSK - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:0 (1:0;3:0;2:0)

Medvjedi poraženi u gostima!

Medvjedi su započeli svoju posljednju turneju na Istoku susretom protiv Sibira u Novosibirsku.

U utakmici čija dinamika se mijenjala i u konačnici otišla u potpunosti na stranu domaćina, Medveščak nije ostvario željeni početak i s petim ovosezonskim zaključavanjem mreže za Aleksandra Salaka, doživio visoki poraz.

Stvari su krenule u krivom smjeru već na samom početku kada je Maksim Šalunov (3:26) iznenadio loše postavljenog Dannyja Taylora na vratima Medveščaka. Na 2:0 je početkom drugog dijela povisio David Ullstrom (21:50), da bi utakmica praktički bila riješena u pretposljednjoj minuti druge trećine kada su Georgij Mišarin (38:14) i Ivan Vereščagin (38:52) pogodili za 4:0. Nakon gola Mišarina trener Medveščaka Gordie Dwyer s leda je povukao Taylora i postavio Gašpera Krošelja, ali ni Slovenac nije uspio spriječiti veliki poraz.

„Bili smo spremni od početka i dobro smo ušli u utakmicu, unatoč ranom pogotku. Smatram da smo u prvoj polovici bili bolja momčad i imali inicijativu na ledu. Stvarali smo prilike i u nekoliko navrata imali gotovo čiste situacije koje nismo uspjeli iskoristiti“, rekao je trener Medvjeda Gordie Dwyer

U posljednjih 20 minuta Medvjedi su ušli bolje i discipliniranije, no dva pogotka s razmakom od 1:18 minute donijela su Sibiru razliku od šest i smirila igru. Ovo je četvrti poraz ove sezone u kojem se Medvjedi nisu upisali na listu strijelaca.

Medveščak je sada 10. na ljestvici Zapadne konferencije sa 74 boda iz 55 susreta, osmi Slovan iz Bratislave, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, ima osam bodova više i utakmicu manje.

Svoj idući susret Medvjedi igraju u nedjelju, 31. siječnja u Novokuznjecku s početkom u 11:00 sati po našem vremenu. U Metallurg Palači sporta dočekuje ih posljednja momčad Istoka, Metallurg Novokuznjeck, a susret možete pratiti na kanalu Sport Klub 2.

HK SIBIR NOVOSIBIRSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:0 (1:0;3:0;2:0)

HK SIBIR NOVOSIBIRSK: Salak, Bespalov, Šumakov, Mišarin, Okulov, Žafjarov, Aleksejev, Menjšikov, Gubin, Kopejkin, Ullstrom, Sannikov, Meszaros, Ignatovič, Fefelov, Vereščagin, Jakovlev, Beljakov, Šalunov, Vorošilo, Naumov, Butuzov

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Tayor, Krošelj, Genoway, Deutsch, Parlett, Giliati, Glumac, Brule, Mäntylä, Hedberg, Jämtin, Bolduc, Bjorkstrand, Gysbers, Jurčina, Smolenak, Perkovich, Morrisonn, Saarinen, Mertl, Katic.