Medvjedi do prve pobjede sezone u EBEL-u

Momčad trenera Connora Camerona protiv Dornbirna je došla do prve pobjede po povratku u Austrijsku ligu.

Medveščak je na gostovanju kod Dornbirna došao do prve pobjede u novoj EBEL sezoni i to nakon produžetaka rezultatom 4-3 (2-1, 0-1, 1-1; 1-0).

Nakon početnih poraza protiv Villacha, Fehervara i Innsbrucka, momčad trenera Camerona stigla je do trijumfa protiv šeste momčadi Austrijske lige. Medvjedi su poveli već u četvrtoj minuti pogotkom Tylera Morleyja s igračem manje. Ipak, dvije minute kasnije stvari na početak vraća Macierzynski. Do kraja prve trećine Medvjedi su postigli još jedan pogodak, a strijelac za novo vodstvo bio je Finac Marko Poyhonen na asistenciju povratnika Davida Brinea i Toma Zanoškog.

S dva pogotka Connellyja početkom druge i sredinom posljednje trećine, austrijska momčad je došla do prvog vodstva na utakmici koje je uspio anulirati drugi Finac u momčadi Medveščaka, Tero Koskiranta, pogotkom četiri minute prije kraja susreta.

U dobrom momentumu Medvjedi su ušli i u produžetak gdje ih je do prve pobjede u sezoni doveo Mike Boivin na asistenciju Čeha Netika i strijelca prvog pogotka Tylera Morleyja.

Unatoč pobjedi Medvjedi su ostali na posljednjem mjestu ljestvice EBEL-a s tri osvojena boda, istim brojem koji imaju i Klagenfurt, Salzburg, Bolzano te Graz. U sljedećem susretu Medveščak na domaćem ledu očekuje upravo Graz 99erse 22. rujna.