Medvjedi upisali već 11 poraz ove sezone

Medvjedi se nalaze na 10. mjestu sa tri boda manje od mjesta koje vodi u doigravanje.

Hokejaši Medveščaka poraženi su na svome ledu u dvorani Doma sportova od Red Bulla iz Salzburga rezultatom 5:2, te tako nisu uspjeli povezati dvije pobjede u nizu što im je uspjelo samo jednom ove sezone, sredinom prošlog mjeseca kada su bili bolji od Linza i Bolzana.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – RED BULL SALZBURG 2 : 5 ( 2:3, 0:1; 0:1 )

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: V.Rosandić, V.Nikolić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, J.Samuels-Thomas, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

RED BULL SALZBURG: L.Herzog, S.Michalek, D.Jakubitzka, M.Trattnig, D.Heinrich, L.Viveiros, B.Raymond, M.Stajnoch, A.Pallestrang, P.Hochkofler, M.Schiechi, M.Huber, R.Herburger, R.Duncan, J.Hughes, C.Wappis, A.Rauchenwald, B.Harris, N.Feldner, C.Van De Velde, D.Gazley

Medvjedi su sjajno otvorili susret i poveli već u 13. minuti golom Sylvestrea, na asistenciju Svenssona i Manaviana. Samo 24 sekunde kasnije nova radost za domaće navijače, a strijelac je bio Šimšić nakon asistencije Brinea i Zanoškog. Veliku i teško stečenu prednost, Medvjedi su izgubili već do kraja prve dionice igre. Točnije u samo dvije minute i 14 sekundi, Crveni bikovi su golovima Van de Veldea i Heinricha okrenuli rezultat u svoju korist.

Minutu i pol prije kraja druge trećine gosti odlaze na dva pogotka prednosti preko Feldnera, a pobjedu je golom šest minuta prije kraja zaključio Duncan.

Čak 51 udarac uputili su gosti prema vratima Vilima Rosandića, gotovo duplo više od domaćih hokejaša (27). Duplo su više imali i igrača više na ledu (8:4), a istim omjerom su i zabijali pogotke sa igračem više (2:1).

Bio je ovo 11 poraz ove sezone za hokejaše Medveščaka nakon kojeg su se smjestili na 10. mjestu EBEL lige sa 16 osvojenih bodova. Sljedeću utakmicu Medveščak će igrati tek 13.11. protiv Vienne u Beču, a nakon toga slijedi treća runda kontinentalnog kupa gdje će igrati u grupi sa Belfastom, Katowicama i Rittenom.