Meksiko i Panama izborili polufinale Gold Cupa

U polufinalu Gold Cupa igrat će Meksiko protiv Paname te SAD protiv Jamajke…

Reprezentacije Meksika i Paname pridružile su se SAD-u i Kostarici u polufinalu Gold Cupa, odnosno nogometnog prvenstva Srednje Amerike.

Panama je u četvrtfinalu izbacila Trinidad i Tobago nakon izvođenja jedanaesteraca rezultatom 6:5. Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1:1. Panamci su poveli u 36. minuti pogotkom Luisa Tejade, a za Trinidad i Tobago izjednačio je Kenwyane Jones u 54. minuti.

Napeto je bilo i u drugoj utakmici četvrtfinala u kojoj je Meksiko tek u produžetku svladao Kostariku. Jedini pogodak postigao je Andres Guardado iz jedanaesterca u 124. minuti.

Polufinale su ranije izborile Sjedinjene Američke države i Jamajka koje će igrati međusobno, dok će drugi polufinalni par činiti Meksiko i Panama. Prvenstvo se igra u SAD-u i Kanadi te će se polufinalne utakmice odigrati 22. srpnja u Atlanti.