Meksiko na Hrvatsku kreće s najjačim sastavom! Zvijezde Porta, Reala i Benfice od prve minute!

Oslabljenu hrvatsku nogometnu reprezentaciju u noći sa subote na nedjelju čeka prijateljska utakmica u Los Angelesu protiv reprezentacije Meksika. Hrvatsku će protiv Meksika predvoditi Duje Čop,¸Lovre Kalinić i Tin Jedvaj.

Izbornik meksičke reprezentacije, Juan Carlos Osorio objavio je popis imena za prijateljski susret s Hrvatskom. Tako će Meksiko protiv ‘vatrenih’ predvoditi igrači Benfice, Porta, Villarreala, Real Sociedada… Na popisu Osoria našli su se svima dobro poznata imena, poput legendarnog Rafaela Márqueza, Javiera “Chicharita” Hernándeza, Carlosa Vele, braće Dos Santos, a tu je i sjajni golman Guillermo Ochoa, kojeg pamtimo s prvenstva u Brazilu.

Hrvatska je do sada s Meksikom igrala četiri puta, trenutni omjer pobjeda je 2:2. Posljednji susret između Hrvatske i Meksika pamtimo sa Svjetskog prvenstva u Brazilu 2014. godine, Hrvatskoj je tada igrala samo pobjeda za plasman u osminu finala, ali onda je uslijedio šok, Meksiko je na krilima Márqueza, Chicharito i Guardada uništio sve nade hrvatskih navijača i igrača za plasmanom u osminu finala, Meksiko je tada u Recifeu slavio sa 3:1, jedini pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 87. minuti utakmice.

Tri godine kasnije, na rasporedu je novi dvoboj ovih dviju reprezentacija, Meksiko gotovo s istim sastavom napada Hrvatsku, dok u našim redovima nema ni jednog igrača iz one postave na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Meksiko će na krilima iskustva pokušati pobijediti pomlađenu reprezentaciju Hrvatske. Iako s deset debitanata, jedno je sigurno, Hrvatska se neće predavati, Vlašić, Santini i društvo sigurno imaju motiv za dokazivanjem protiv Meksika, kojeg očekuje brojna podrška s tribina, neće nedostajati ni podrška našim reprezentativcima, na stadionu LA Coliseum očekuje se oko 10 tisuća hrvatskih navijača.