Meksiko po 10. put osvojio Gold cup

Do novog naslova Meksikanci su došli pobjedom protiv Jamajke 3:1.

Nogometaši Meksika osvojili su Gold cup, odnosno prvenstvo Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba pobijedivši u finalu Jamajku rezultatom 3:1.

Finale je igrano u Philadelphiji pred oko 70.000 gledatelja, a Meksikance je u vodstvo lijepim volejom doveo Andres Guardado u 30. minuti. Kapetan Meksika proglašen je i najboljim igračem turnira.

Corona je povećao vodstvo u 46. minuti, a utakmicu je riješio Peralta pogotkom u 60. minuti. Za Jamajčane počasni je pogodak postigao Mattocks u 79. minuti.

Reprezentaciji Meksika ovo je bio čak 10. osvojeni Gold cup te su uvjerljivo najuspješnija reprezentacije tog dijela svijeta. Najbliži pratitelj im je reprezentacija SAD-a s pet osvojenih naslova.

Treće mjesto osvojila je Panama, dok je najbolji strijelac turnira Amerikanac Clint Dempsy sa sedam pogodaka.