Mektić bez titule nakon odličnog tjedna u Shenzenu

Prve nositelje Mektića i Monroea u finalu su svladali drugi nositelji Peya i Ram.

Hrvatski tenisač Nikola Mektić poražen je u finalu parova na ATP turniru u kineskom Shenzenu zajedno s partnerom Amerikancem Nicholasom Monroeom. Austrijsko-američka kombinacija Alexander Peya/Rajeev Ram slavila je u finalu s 6-3, 6-2.

Belgijski tenisač David Goffin pobjednik je istog turnira u pojedinačnoj konkurenciji nakon što je u finalu bio bolji od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova  6-4, 6-7(5), 6-3.

Belgijancu je to prvi naslov u trećem ATP finalu ove sezone, a s trijumfom je stekao velike izglede za plasman na završni turnir najbolje osmorice. I Dolgopolov je igrao treće finale sezone, ali je ostao samo na naslovu iz Buenos Airesa.

Uzbekistanski tenisač Denis Istomin pobjednik je ATP turnira u kineskom gradu Chengduu nakon što mu je u finalu predao Cipranin Marcos Baghdatis kod rezultata 3-2.

Za 31-godišnjeg Istomina, 78. na ATP listi, to je drugi osvojeni turnir u karijeri nakon Nottinghama 2015. godine.Varaždinski zet Baghdatis nekad je bio osmi na svijetu, a sada je na 113. poziciji dok je zadnji turnir osvojio davne 2010. (Sydney).