[VIDEO] El Clasico: Messi krvario pa zabio dva gola i s Rakitićem srušio Real!

81 044 gledatelja na Santiago Bernabeu svjedočilo je novom El Clasicu i to kakvom. Real Madrid je vodio, Barcelona preokrenula, Kraljevi su ponovno izjednačili, da bi Lionel Messi golom osam sekundi prije kraja donio 3:2 pobjedu Kataloncima.

Prije početka utakmice popularni španjolski golfer i pobjednik US Mastersa Sergio Garcia imao je čast prvi dodirnuti loptu na centru. Nakon njega, loptu je dotaknuo Kraljevski klub i 266. El Clasico mogao je početi.

Već u drugoj minuti Ronaldo je tražio kazneni udarac, no Hernandez nije nasjeo, da bi četiri minute kasnije Portugalac uputio i prvi udarac na susretu, ravno u Ter Stegena. Gosti su odgovorili u 11. minuti, no Suarezov pokušaj otišao je pored gola. Samo dvije minute kasnije Leo Messi je u svom stilu fenomenalno prošao Casemira, koji ga ruši i dobija prvi žuti karton na utakmici.

U 18. minuti Ter Stegen je obranio i pokušaj Benzeme, a samo dvije minute kasnije Nijemac je obranio i pokušaj Ronalda. U istoj minuti Marcelo je laktom udario Messija i raskrvario mu usta, no Hernandez nije vidio taj orkšaj i nije sankcionirao Brazilca.

Ronaldo je i u 24. minuti pucao preko gola, a iz prvog kornera Real je poveo. Lopta se odbila do Marcela, koji centrira, Ramos pogađa stativu, a odbijenu loptu Casemiro posprema u mrežu za 1:0. Čini se kako je kapetan Reala bio u zaleđu, no ni iz usporenih snimaka ne može se sa sigurnošću utvrditi je li gol regularan ili ne.

Ipak, u 33. minuti Blaugrana je izjednačila. Busquets je dodao za Rakitića, koji prosljeđuje do Messija, a Argentinac u slalomu prolazi kroz trojicu igrača i izjednačuje. U 36. minuti Modrić je pucao iz daljine, no Ter Stegen je upisao novu obranu.

Šest minuta prije kraja Bale se ozlijedio pa je Zidane umjesto njega uveo Asensia, a samo minutu kasnije Messi je zamalo pucao pored gola. Do kraja odmora Alba i Messi pucali su pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1. Vrijedi izdvojiti i opasan prekršaj Casemira nad Messijem u sudačkoj nadoknadi, za kojeg je trebao dobiti drugi žuti karton. Međutim, Hernandez mu je oprostio taj prekršaj i u nastavak se krenulo s punim sastavima.

Nastavak je Real otvorio napadački baš kao i prvo poluvrijeme, što je rezultiralo Kroosovim udarcem u 48. minuti, no Ter Stegen je bio spreman. U 54. minuti Benzema je glavom pucao sa svega tri metra, no Ter Stegen je rukometnom paradom obranio njegov pokušaj.

I onda iznenada u 56. minuti Alba je fantastično uposlio Alcacera, koji se našao sam pred Navasom, no pucao je ravno u njega. Minutu kasnije Messi je iz slobodnog udarca pucao preko gola, a Piqueov udarac glavom iz kornera samo tri minute kasnije Navas je čudesno obranio.

Cristiano Ronaldo napokon je došao do velike prilike, u 67. minuti našao se sam pred Ter Stegenom, no pucao je preko gola. Samo minutu kasnije Suarezov udarac obranio je Navas, a i sam Asensio odlučio se za udarac u 72. minuti, no ravno u Ter Stegena.

I onda, u 73. minuti Ivan Rakitić došao je do lopte, okrenuo braniča i savršeno odmjerenim udarcem preokrenuo rezultat i zabio za 2:1. Pokušao je Ronaldo odgovoriti samo dvije minute kasnije, no Ter Stegen je ponovno bio nesavladiv.

U 77. minuti dolazi do ključnog trenutka susreta. Messi je pobjegao u kontru, a Sergio Ramos krvničkim ga startom srušio i zaradio izravni crveni karton. Tri minute kasnije Pique je mogao dokrajčiti Real, no njegov udarac ponovno je obranio Navas.

U 83. minuti Kostarikanac je obranio i Messijev pokušaj, a minutu kasnije James je pucao ravno u Ter Stegena. Ipak, Kolumbijac je u 86. minuti ispratio prizemni centaršut Marcela i izjednačio na 2:2.

Svega 13 sekundi prije kraja Roberto je pokrenuo kontru i uposlio Gomesa, koji dodaje za Albu, a on povratnom loptom pronalazi Lionela Messija, koji donosi pobjedu Barceloni. Luka Modrić i Ivan Rakitić odigrali su cijeli susret, a Kovačić je u igru ušao u 70. minuti.