Minimalan poraz Meškova Ljube Vukića i Ivana Pešića

Rukometaši Flensburga slavili su pobjedu na gostovanju u Brestu kod Meškova u prvom susretu osmine finale Lige prvaka. Njemačka momčad ostvarila je ‘break’ pobijedivši 25:26.

Domaćin je držao veći dio prvog poluvremena utakmicu u svojim rukama na krilima latvijskog diva Kristopansa. Bjelorusi su u par navrata imali i  plus četiri (8:4;9:5) , no uporni Nijemci su se vraćali. Kod rezultata 13:12 , Flensburg pravi seriju 3:0 i na poluvrijeme odlazi sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu gosti su čuvali rezultat i u 51. minuti imali su 25:21. Ipak, na krilima sjajnog Pešića, koji se probudio u drugom dijelu dolaze na samo minus jedan razlike (24:25) . Nakon time outa akcija je išla na desno krilo na kojem je siguran bio Prodanović koji donosi izjednačenje Meškovu 30 sekundi prije kraja. Ipak, momčad Ljubomira Vranješa u posljednjem napadu izvodi cepelin. Gottfridson dodaje za Glandorfa , koji pogađa za pobjedu njemačke momčadi.

U redovima poražene momčadi Kristopans je postigao pet golova, po četiri su dodali Shylovich i Stojković. Ljubo Vukić se nije upisao u strijelce, dok je Ivan Pešić upisao deset obrana. Kod Flensburga najefikasniji je bio Lase Svan sa pet pogodaka.

Uzvrat se igra drugog travnja u Njemačkoj.