Mirjana Lučić-Baroni u drugom kolu Wimbledona

Mirjana Lučić-Baroni vs Yaroslava Shvedova (Kaz): 7:5, 6:7 (5), 7:5.

Mirjana Lučić-Baroni ostvarila je pobjedu nad Kazahstankom Shvedovom plasiravši se tako u drugo kolo Wimbledona. Bio je to težak meč u tri seta, a nakon tri poraza u pripremnim dvobojima za treći grand slam sezone, sigurno je kod Mirjane bila prisutna određena nervoza.

U prvome setu Lučić-Baroni je kod rezultata 4:4 spasila dvije break prilike, a potom je kod rezultata 6:5 oduzela servis Shvedovoj čime je trijumfalno završila prvi set.

Drugi set bio je velika prilika za završetak meča, no nakon vodstva 4:2, najbolja hrvatska tenisačica nije uspjela zadržati servis te se na kraju otišlo u 13. igru. Lučić-Baroni je i tamo vodila 3:1 te 4:3 uz dva servisa no set je uzela Shvedova.

Treći i odlučujući set bio je pun preokreta. Prvo je odmah na početku hrvatska predstavnica oduzela servis Kazahstanki koja okreće vodstvo u svoju korist (3:1) nakon čega Lučić-Baroni uspjeva poravnati rezultat. Napokon kod rezultata 6:5 kao u prvom setu oduzima servis Shvedovoj za plasman u drugo kolo gdje je čeka 20. nositeljica turnira, Španjolka Garbine Muguruza.

Jedini susret dobila je Mirjana na prošlogodišnjem US Openu u dva seta.