Mirjana Lučić-Baroni zaustavljena u polufinalu Quebeca

Lučić-Baroni ipak neće braniti prošlogodišnji naslov...

Mirjana Lučić-Baroni neće dobiti priliku obraniti naslov pobjednice na WTA turniru u Quebecu. Bolja od nje u polufinalu bila je Njemica Annike Beck 6:2, 2:6, 6:4 nakon sat i 42 minute igre. Naša igračica je loše otvorila meč te je vrlo brzo bilo 4:0 za Beck. Do kraja prvog seta igra Mirjana je popravila igru, a to se vidjelo u drugom setu kojega je dobila sa 6:2.

Može se zaključiti da je čitav meč ovisio samo o Lučić-Baroni, koja je preuzimala inicijativu na svoju stranu gotovo u svakom poenu. Pred kraj seta loptice je izbacivala u aut i pogodila winnera. Početak trećeg seta bio je identičan prvom. Mirjana je tako izgubila servis u prvom gemu i to bez osvojenog poena, a zatim je prepustila još jedan servis gem za 0:3 i više nije bilo povratka. Beck će u finalu igrati protiv Latvijke Jelene Ostapenko.