Miro Klose u Top 10 Lazijevih strijelaca svih vremena

Njemački nogometaš Miroslav Klose protiv Fiorentine je postigao 43. pogodak za Lazio te ušao u Top 10 najboljih strijelaca rimskoga kluba.

Miroslav Klose/Foto: commons.wikimedia.org - Michael Kranewitter

Miroslav Klose još je jedan od onih posebnih sportaša koji potvrđuje poznatu uzrečicu “što stariji, to bolji”. Njemački je nogometaš poljskih korijena s posljednja dva pogotka Fiorentini u 26. kolu Serie A stigao do još jednog zapaženog osobnog učinka, postavši deseti najbolji strijelac u povijesti nogometnog kluba Lazio.

Klose je za rimski klub do sada postigao 43 zgoditka, a na desetoj poziciji ‘vječne ljestvice’ izjednačio se s Brazilcem Filom Guarisijem.

Premda je na početku sezone bio u svojevrsnoj krizi, a i klupu je “grijao” Filipu Đorđeviću (prinovi iz Nantesa), Klose je vrlo brzo ponovno stekao trenerovo maksimalno povjerenje, a ponešto mu je u tome pomogla i Đorđevićeva ozljeda protiv Milana krajem siječnja. Klasu od tada potvrđuje iz kola u kolo, a u posljednje je tri utakmice bio strijelac čak četiri puta.

“Na početku sezone razgovarao sam s trenerom i zaključili smo da je za mene možda i najbolja varijanta manja minutaža. Bio sam podosta umoran poslije Svjetskog prvenstva u Brazilu i trebalo mi je vremena za rekuperaciju”, objašnjava Nijemac, dodavši i kako je sada potpuno spreman i usredotočen na pružanje što boljih partija.

U zadnjem prvenstvenom ogledu kontra Fiorentine postigao je dva pogotka u razmaku od samo deset minuta, postavivši konačnih 4:0 protiv kluba čiji dres nosi Milan Badelj.

“Fiorentina nije bila nimalo loša, ali mi smo igrali vrlo dobro i više željeli tu pobjedu. Roma nam sada na drugoj poziciji bježi samo četiri boda, no ne želimo razmišljati na takav način. Idemo utakmicu po utakmicu, pa kako bude – bit će”, zaključio je.