EP U21: Mlada reprezentacija Hrvatske kvalifikacije otvorila pobjedom

Mlada nogometna reprezentacija Hrvatske započela je kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2019. godine, koje će se održati u Italiji i San Marinu. Rezultatom 0:3 slavili su protiv vršnjaka iz Moldavije, a susret se odigrao na stadionu Zimbrua u Kišinjevu.

Hrvatski reprezentativci na odličan su način otvorili susret, nakon samo pet minuta igre za vodstvo je pogodio 20-godišnji Ante Ćorić, kojeg je odlično proigrao kapetan Halilović. Mladi Vatreni su i u nastavku prvog dijela stvarali prilike, Josipu Brekalu pogodak je dva puta spriječio okvir gola, no ipak u 43. minuti susreta iskoristio je dodavanje Sose i preciznim udarcem svladao domaćeg vratara.

U drugo poluvrijeme ušlo se vodstvom Hrvatske reprezentacije od 0:2, no unatoč tome reprezentativci Hrvatske tražili su i treći pogodak, kojeg su i postigli u 61. minuti. Ponovo su na dijelu bili Halilović, koji je upisao i drugu asistenciju na susretu, dok je Brekalo odlično iskoristio priliku i drugi put na utakmici svladao vratara Moldavije Timbura.

Mlada reprezentacija očekivano je pobjedom otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo, a slijedeći kvalifikacijski susret na rasporedu je 05. listopada, kada će mladi Vatreni ugostiti reprezentaciju Bjelorusije. Vrijedi spomenuti i da reprezentativce Hrvatske četvrtog rujna u Gleisdorfu čeka prijateljski ogled s mladom reprezentacijom Austrije.

U-21: MOLDAVIJA – HRVATSKA 0:3 (0:2)
0:1 – Ćorić 5′, 0:2 – Brekalo 43′, 0:3 – Brekalo 61′

Žuti kartoni: Pongračić (38′), Jakoliš (56′), Bejan (89′)

Moldova: Timbur, A. Macritchii, Tiscul, Mandricenco (od 46′ Bejan), Marandici, Dragan (od 64′ Cojocaru), Oancea (od 70′ Cararus), Damascan, Boiciuc, V. Macrtichii, Bojii. Izbornik: D. Oprea

Hrvatska: Posavec, Karačić, Ćaleta-Car, Pongračić, Sosa, Šunjić, Moro (od 71′ Balić), Ćorić (od 58′ Majer), Halilović (od 89′ Bašić), Brekalo, Jakoliš. Izbornik: N. Gračan