Mlada reprezentacija lakoćom slavila protiv Slovenije

Hrvatska nogometna reprezentacija U21/Foto: Karlo Marković

U21 nogometna reprezentacija Hrvatske upisala je sigurnu 3:0 pobjedu u prijateljskom susretu protiv vršnjaka iz Slovenije.

Susret je odigran u Nedelišću, a poslužio je, između ostalog, za isprobavanje nekih novih imena nakon što u prošlom ciklusu nije osiguran plasman na Europsko prvenstvo. Neki igrači prvi put su bili s reprezentacijom te će se na njih sigurno računati u idućim kvalifikacijama.

Sami susret ipak su riješili oni nešto “iskusniji”, u razmaku od samo dvije minute zabili su naši mladići dva pogotka. Prvo je strijelac u 33. minuti bio Dinamov Ante Ćorić, a onda dvije minute kasnije i Hajdukov Toma Bašić. U drugom poluvremenu potvrdu pobjede pogotkom u 77. minuti donio je jedan od internacionalaca, član Pescare Robert Murić.

Mladi reprerzentativci sada se vraćaju u svoje klubove, a iduće okupljanje na rasporedu je tek u kolovozu. 21. tog mjeseca gostovat će u Moldaviji u sklopu skupine 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2019. godine.