Mlada reprezentacija uspješna u Estoniji

Nakon pobjede na otvaranju kvalifikacijskog ciklusa protiv Gruzije u Koprivnici (1:0), u gostima je pala i Estonija...

Mario Pašalić/Foto hns-cff.hr/Drago Sopta

Mlada Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je i u drugoj utakmici kvalifikacija za U21-EURO. Nakon domaćih 1:0 protiv Gruzije, izabranici Nenada Gračana sigurno i autoritativno savladali su mlade Estonce u gostima s 4:0.

Hrvati su odmah krenuli čvrsto i samouvjereno, stvarali prilike i nizali napade. Plod svega je bio vodeći pogodak Antonija Milića, koji je bio i jedini strijelac u pobjedi protiv Gruzije.

Nakon toga nastavili su se napada kockastih, a sjajnu priliku je imao Kolinger, koji je nakon kornera Roga pogodio okvir gola. No do poluvremena smo još jednom slavili, kada je Mario Pašalić u 36. minuti povećao vodstvo.

Na startu drugog dijela utakmica se malo smirila da bi u 66. minuti nakon što je Alen Halilović srušen u kaznenom prostoru Mario Pašalić realizirao udarac s bijele točke. Deset minuta prije kraja Josip Radošević je iz slobodnog udarca lijepo pogodio za konačnih 4:0.

Tako Hrvatska nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova uz gol razliku 5:0. Sljedeća dva nastupa naši mladi igraju protiv San Marina, najprije u gostima (07.10.), a nakon toga na domaćem terenu (11.11.).