Mlada ženska reprezentacija bolja od Srbije

Ženska nogometna reprezentacija do 16 godina završila je Uefin razvojni turnir u Zagrebu pobjedom nad vršnjakinjama iz Srbije...

Nakon što su u prva dva susreta upisale dvojaki učinak – pobjedu nad Bosnom i Hercegovinom (4:1) te poraz od Slovenije (2:4), mlade hrvatske nogometašice starosti do 16 godina odradile su i posljednji susret UEFA razvojnog turnira, slavivši nad Srbijom rezultatom 4:2.

Mlade Hrvatice svoje su vršnjakinje iz susjedstva nadvladale u svim segmentima igre, nakon ipak nešto lošijeg ulaska u utakmicu i ‘dopuštanja’ ranog vodstva srbijanskim nogometašicama – već je u drugoj minuti, naime, loptu u mrežu pospremila Frajtović.

Izabranice Davora Cvetkovića krenule su nakon toga odlučije i hrabrije prema suparničkom golu te su već do kraja prvih 45 minute igre imale prednost od 3:1 (dva pogotka Pavičić i jedan Klarić).

Klarić je još jednom mrežu rasparala u 62. minuti, a tek je konačni poraz deset minuta kasnije ublažila Agbaba.

Najbolja reprezentacija turnira bila je Slovenija, koja je upisala maksimalan učinak svladavši u posljednjoj utakmici selekciju BiH s rutinskih 3:0.

UEFA Razvojni turnir, Zagreb: Hrvatska U16 – Srbija U16 4:2 (3:1)
Strijelci: 0:1 – Frajtović (2′), 1:1 – Pavičić (14′), 2:1 – Klarić (25′), 3:1 – Pavičić (37′), 4:1 – Klarić (62′), 4:2 – Agbaba (72′)
Hrvatska: Hanaček, Kopić, Bučić, Babić, Bartolović, Spajić, Pavičić, Klarić, Mujić, Jakovac, Hrnjkaš. (Još su igrale: Mažić, Resanović, Terzić, Taritaš, Mudrinić, Slavica, Stvorić i Lučić.) Izbornik. D. Cvetković.