Mlade košarkašice upisale pobjedu nad Švedskom, danas ih čeka Latvija

U trećoj utakmici u skupini kadetska Hrvatska je pobijedila Švedsku 53:50 te na taj način osvojila drugo mjesto u skupini što je veoma važno za daljnji tijek natjecanja.  Danas naše mlade košarkašice igraju  sa slabije plasiranim protivnikom iz skupine C, a to je trećeplasirana Latvija. Utakmica je na rasporedu  od 18 sati i 45 minuta.

Osvrt na utakmicu sa Švedskom:

Iako su cijelu utakmicu bile u prednosti, naposljetku kadetkinje Hrvatske morale su spašavati rezultat u finišu utakmice. Bile su u stalnoj prednosti od pet do deset koševa razlike, četiri minute prije kraja i 12 koševa razlike (49:37), ali su Šveđanke najprije tricom Ahlberg smanjile na 50:45, nakon promašaja  i rezultatska drama dosegnula je svoj vrhunac. Šveđanke su pritisnule, ‘faulirale’ Mihaelu Lazić  koja potom pogađa i  podiže rezultat na 51:47. Najbolja švedska igračica Johnson Sidi Baba iz slobodnih je smanjila na 51:49 te 12 sekundi prije kraja opet staje na crtu slobodnih bacanja – jedno promašuje, a drugo pogađa za 51:50. Lazić, oko koje se vrti sva igra naših kadetkinja i na kojoj su Šveđanke pravile najviše prekršaja, iz slobodnih bacanja sigurnom realizacijom podiže rezultat na 53:50.  Do kraja Švedska pritišće, ali ne ide i Hrvatska zasluženo stiže do pobjede.

Lucija Kostić  najbolja u našim redovima s 15 postignutih koševa, 6 skokova, 4 asistencije, 7 ukradenih lopti i 5 “banana”, Ana Mandić koja je uz 11 skokova imala i 2 asistencije.

Hrvatska – Švedska 53:50 (15:7, 12:12, 14:14, 12:17)

Hrvatska: Vukšić -, Ujević -, Lazić 15, Muhl 5, Miše 2, Haklička -, Trehub -, Mandić 6, Kostić 15, Mihić 8, Perko 2, Jurić 0. Trener: Šime Vidaković, pomoćni trener:Marija Kovač Mijač
Švedska: Elias 15, Taylor 0, Sjokvist 4, Persson 3, Bouchta 0, Ahlberg 3, Astrom 0, Lundqvist 1, Johnson Sidi Baba 16, Holmberg 0, Johnson 2. Olsson 6. Trener: Aake Edvard Baerlin, pomoćni treneri: Jan Joakim Brunnstroem i Seth Robin Arne Sandberg