Niko Datković postigao prvijenac u dresu Spezije

Niko Datković, mladi hrvatski reprezentativac, koji se nalazi na posudbi u Speziji, postigao je pogodak u pobjedi nad Crotoneom 3:1.

Niko Datković

Niko Datković, mladi hrvatski reprezentativac, koji se nalazi na posudbi u Speziji, postigao je pogodak u pobjedi nad Crotoneom 3:1. Standardni stoper hrvatske U21 reprezentacije ove zime otišao je na posudbu iz Rijeke u Speziju u potrazi za većom minutažom. U 25. kolu ove subote Spezia je dočekala Crotone i već u 23. minuti domaćini su vodili 2:0, a u 35. minuti ozlijedio se kapetan Schiattarella kojega je zamjenio upravo Datković.

Debi u talijanskoj Serie B nije mogao bolje začiniti kada je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena postigao i prvijenac nakon udarca iz kuta. Utakmica je završila 3:1, a Spezia za koju nastupaju mladi hrvatski reprezentativci Čulina i Oršić nalazi se na osmom mjestu koje vodi u play-off za Serie A. Sljedeću utakmicu U21 reprezentacija igra protiv Slovenije 5. ožujka, bit će to prijateljski susret uoči nastavka kvalifikacija.