Mladi tenisači (u-14) osvojili kvalifikacijski Winter Cup u Italiji

Završnica se igra u Češkoj.

Hrvatska muška teniska reprezentacija do 14 godina pobjednik je kvalifikacijskog turnira Winter Cupa u talijanskoj Goriziji. Naši su dečki u finalnom susretu savladali Švicarce s 2:0.

Do pojedinačnih su pobjeda došli Matej Dodig koji je savladao Kiliana Feldbauscha s 7:6, 6:4 i Antonio Voljavec koji je bio bolji od Patricka Schoena sa 6:3, 3:6, 6:3. Hrvatska i Švicarska će od 15. do 17. veljače igrati na završnom turniru Winter Cupa u češkoj Veski.

Ženska reprezentacija do 14 godina osvojila je šesto mjesto na kvalifikacijskom turniru u Budimpešti, nakon što je u nedjelju poražena od Finske s 2:1. Sve je bilo riješeno nakon singlova, Sade Scharlin pobijedila je Noru Knežević s 6:1, 6:4, a Stella Remander Petru Marčinko – 1:6, 6:2, 6:4. Naše su cure do boda stigle u paru, Marčinko i Tarocco su pobijedile Minetti i Scharlin  7:6, 7:6.

Naša muška reprezentacija u uzrastu do 16 godina osvojila je šesto mjesto na kvalifikacijskom turniru Winter Cupa u Budimpešti, dečki su posljednjeg dana turnira izgubili od Slovenaca s 2:1. Aljež Jeran nadvisio je Roka Stipetića 7:6, 3:6, 6:4, a Bor Artnak Nou Vukadina s 6:2, 6:4. Luka Mikrut i Vukadin su u paru svladali Artnaka i Emeršič Potočnika sa 6:3, 6:2.

Ženka vrsta u uzrastu do 16 godina je osvojila četvrto mjesto na kvalifikacijskom turniru u Minsku (Bjelorusija) nakon što je u susretu za treće mjesto izgubila od Velike Britanije s 3:0. Sofia Johnson nadjačala je Klaru Vukičević 5:7, 6:3, 6:4, a Jasmine Conway Luciju Ćirić Bagarić s 6:1, 6:3. Johnson i Conway su u paru svladale Majetić i Vukičević – 6:0, 6:1.