Mladi vaterpolisti na svjetskom prvenstvu izborili osminu finala s Kanadom

Juniorska U-18 reprezentacija od 26. kolovoza do 03. rujna 2016  igra na svjetskoj smotri koje se održava u Podgorici, Crna Gora. Hrvatska se nalazila u skupini D s Novim Zelandom, Srbijom, SAD-om i Kinom. Odigrane su sve utakmice u skupini.

U prvoj utakmici hrvatski mladi vaterpolisti upisali su visoku pobjedu protiv Novog Zelanda. Utakmica je završila rezultatom 23:11. U drugoj utakmici mlade barakude upisale su poraz od Srbije pri rezultatu 15:13. Nakon toga uslijedile su utakmice protiv SAD-a i Kine u kojoj naši ponovno slave. Protiv SAD-a, utakmica završava rezultatom 16:14 , a protiv Kine mladi Hrvati bilježe visoku pobjedu pri rezultatu 23:11.

Kao što se i očekivalo to je bila utakmica u kojoj je bilo samo pitanje s kojom razlikom će izabranici izbornika Krekovića ostvariti pobjedu. Nakon prve četvrtine bilo je 6:0, a na poluvremenu velikih 12:3. Osim vratara, svi hrvatski igrači su se upisali u strijelce, a najviše (6 golova) postigao je Merčep.

Hrvatska je jedina reprezentacija u svojoj skupini koja je do sada odigrala sve utakmice te su naši mladići jučer bili slobodni kad se igralo zadnje kolo. Hrvatska je tako poražena jedino od Srbije, a upisala je pobjede nad Novim Zelandom, SAD-om i Kinom, čime je izborila drugo mjesto.  U osmini finala naše mlade vaterpoliste očekuje Kanada, a utakmica je na rasporedu danas od 19:40 h. Ako naši pobjede Kanadu, onda u četvrtini finala igraju protiv Australije i to već  sutra od 19:40 h

Live stream  utakmica pogledajte  ovdje.

Hrvatska sastav: Luka Podrug, Ivan Krolo, Karlo Kreković, Marko Valečić, Zvonimir Butić, Jacob Merčep, Duje Pejković,  Franko Lazić, Lovro Paprić,  Matias Biljaka, Petar Bratim, Branimir Herceg, Luka Bajić.
Stožer: Joško Kreković, Mile Smodlaka, Renco Posinković, Ante Koceić, Karlo Kos, Božen Pivalica.