Mladost se porazom od Szolnoka udaljila od final 8

Jug večeras gostuje u Pireju i pobjedom bi pomogao Mladosti.

Mladost je poražena od Szolnoka u 8. kolu LEN Lige prvaka rezultatom 11:8 i trenutno se nalazi na petoj poziciji skupine B, dva mjesta “ispod crte” koja vode na F8.

HAVK Mladost – Szolnoki 8:11 (4:5, 1:3, 2:2, 1:1)

Prva četvrtina je obilovala zgodicima, pa i preokretima. Mađari su relativno brzo došli do 2 gola prednosti, da bi Žapci u dvije i pol minute preokrenuli rezultat i zabilježili jedino vodstvo na utakmici kada je Kharkov zabio za 4:3. No do isteka prve dionice Szolnoki vraća vodstvo na svoju stranu.

U drugom dijelu ponovo gosti dolaze do +3, da bi Mladost preko Radua na isteku jednog od svojih igrača više smanjila na 7:5. Na kraju druge četvrtine događa se poznati fenomen u sportu “kad ne zabiješ onda primiš gol”. Petković na isteku četvrtine nije realizirao peterac, da bi Zalanki u kontri zabio osmi gol za Szolnok, te se na zamjenu strana otišlo sa -3 umjesto sa -1.

U trećoj četvrtini Mladost uspijeva doći na gol zaostatka, nakon što su Radu i Miloš uspjeli realizirati dva puta igrača više. Ali iskusni Mađari opet vraćaju prednost na 3 gola razlike. U zadnjoj četvrtini postignut je po jedan gol sa svake strane, a što nisu vidjeli više golova gledatelji mogu krivce tražiti u golmanima Marceliću i Nagyju.

Strijelci za Mladost bili su: Ćuk, Radu i Miloš po dva gola, te Čagalj i Kharkov po jedan. Trener Zoran Bajić smireno je odgovarao na pitanja novinara iako mu sigurno nije bilo lako po završetku utakmice.

“Mađari su nam nametnuli svoj ritam na početku. U prvoj četvrtini smo primili nekoliko olakih golova. Primiti 5 golova u jednoj četvrtini, protiv ovakve ekipe, znači da smo imali ozbiljnih problema u obrani. U daljnjem tijeku susreta imali smo puno igrača više. Nepojmljiva mi je ovako loša realizacija igrača više (6/17). Nije mi drago da je u igri bilo i nediscipline kod izbora pojedinih šuteva i na tome ćemo sigurno raditi i nadam se da ćemo ove greške što prije otkloniti. Mađarima čestitam na zasluženoj pobjedi.”

Mladost već u petak nastavlja natjecanje u Regionalnoj ligi. Na rasporedu je gostovanje u Herceg Novom gdje Mladost igra protiv Jadrana u 20:15.