Mladost se u derbiju kola vratila pobjedama

16 igrača upisalo se u strijelce na utakmici.

Nakon dva kola bez pobjede, Mladost se na svom plivalištu vratila navici pobjeđivanja. Svladan je splitski Jadran rezultatom 14:12 (2:1, 6:4, 3:3, 3:4) i sada Žapci čvrsto drže vodstvo Regionalne vaterpolo lige sa 37 osvojenih bodova.

HAVK Mladost – Jadran Split 14:12

HAVK Mladost:Ivan Marcelić, Cosmin Alex. Radu(1), Lovre Miloš(4), Marino Čagalj, Miloš Ćuk(4), Antonio Petković(1), Jerko Anzulović(1), Tin Fabris(1), Luka Bajić, Matias Biljaka(1), Ivan Buljubašić, Konstantin Kharkov(1), Jerko Jurlina, Branimir Herceg, Trener:Zoran Bajić

Jadran Split:Mate Anić, Aljoša Kunac, Ivan Domagoj Zović(1), Ivan Krapić(2), Zvonimir Butić(1), Duje Pejković(1), Nathan Power(4), Petar Čondic Kadmenović, Ante Visković (1), Nikola Milardović, Anđelo Šetka(1), Željko Kovačić, Mario Podrug, Marin Delić(1), Trener:Ivan Asić

Mladost je trebala pobjedu u ovom kolu i najavila ju je već u 15. sekundi golom Miloša Ćuka. Nakon prednosti 2:1 poslije prvih osam minuta, strijelci su se u drugoj četvrtini raspucali i gledatelji su vidjeli čak 10 golova. U trećoj četvrtini, domaćin je došao do pet golova prednosti golom Lovre Miloša iz peterca i tu je susret praktički riješen, no Splićani se nisu predali i do kraja susreta su smanjili na samo dva gola razlike.

Sjajan je bio kod Mladosti Ćuk sa 4 gola, koliko je postigao i vrlo dobri Miloš, dok se čak šestorica igrača upisalo sa po jednim golom. U redovima Jadrana, Amerikanac Nathan Power je također zabio četiri gola, Ivan Krapić je dodao dva, a šestorka po jedan gol.